Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Експертне обговорення законопроекту «Про молодь»

Експертне обговорення законопроекту «Про молодь»

18 вересня о 15.00 за ініціативи «Реанімаційного Пакету Реформ» відбудеться експертне обговорення законопроeкту «Про молодь». Місце проведення: вул. Ольгинська 6, 2 поверх (Конференц-зала офісу РПР).

Українська молодь отримала в спадок застаріле молодіжне законодавство, яке не відповідає сучасним потребам молоді та потребує комплексних змін. Тому за ініціативи народного депутата І.Крулько та експертів «Реанімаційного Пакету Реформ» спільно з Міністерством молоді та спорту, Програмою розвитку ООН (UNDP)  розроблено проект нового системного закону «Про молодь».

В основу документу покладено Європейську хартію участі молоді в громадському житті на місцевому і регіональному рівнях, схвалену Радою Європи, а також оптимальні для України моделі з проаналізованих експератами 40-ка діючих законодавчих актів про молодь країн ЄС і Швейцарії.

Тому новий законопроект – це комплексний документ, який на базі кращих європейських практик стане своєрідним кодексом для молоді, що розширює її можливості та залучає до громадсько-політичного життя.

Він запровадить в молодіжній політиці основний принцип, який закладений в Європейській хартії участі молоді в громадському житті на місцевому і регіональному рівнях, – жодного рішення про молодь без молоді.

Також документом пропонується ввести низку нових термінів і понять. Зокрема, участь молоді, молодіжна робота, молодіжний працівник, молодіжний центр, національно-патріотичне виховання тощо.

Окрім того, законопроект матиме ще низку новацій щодо створення національної волонтерської служби, молодіжних центрів, фінансової підтримки ініціатив молоді та інших аспектів створення  і реалізації молодіжної політики.

 

До участі у обговоренні запрошені представники Міністерства молоді та спорту України, народні депутати України, представники Програми розвитку ООН, міжнародних організацій, експерти, журналісти та інші зацікавлені.

Реєстрація ЗМІ на місці проведення заходу з 14:30.

За додатковою інформацією звертайтесь: Світлана Майструк – 097 764 60 67, Андрій Андрушків – 096 60959 76.
Програма заходу