Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Медіа-реформа > Експертне обговорення “Ціна Суспільного: більше, ніж рядок у держбюджеті”

Експертне обговорення “Ціна Суспільного: більше, ніж рядок у держбюджеті”

У середу, 23 жовтня 2019 року у приміщенні Реанімаційного Пакету Реформ (вул. Ольгинська, 6) відбудеться експертне обговорення “Ціна Суспільного: більше, ніж рядок в Держбюджеті”. Його темою буде впровадження оптимальної моделі фінансування суспільного мовлення та можливих перспектив її удосконалення.

У січні 2020 року виповнюється три роки з моменту реєстрації юридичної особи суспільного мовника – ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України”. Суспільне мовлення має стати джерелом об’єктивної та неупередженої інформації для громадян, адже приватні українські канали афілійовані з бізнес- і політичними групами. Одним з ключових питань для реформи є належне фінансування НСТУ, яке дозволить медіа не залежати від влади і розвивати нові проекти.

За чинним законом “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України”, держава має фінансувати НСТУ на рівні не меншому за 0,2% видатків Держбюджету за попередній рік. Водночас, аналіз Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи DGI (2015) 3 вказує, що держава має виділяти Суспільному суму, на рівні 0,39% витрат Держбюджету. До того ж, експерти Ради Європи у своєму недавньому Звіті розробили два сценарії фінансування НСТУ в українських реаліях.

Тож упродовж дискусії експерти обговорюватимуть стан розвитку Суспільного, можливі сценарії зміни фінансування та як це впливатиме на зміну якості контенту на каналах НСТУ.

Учасниками обговорення стануть:

Запрошуємо журналістів та медійних експертів долучатися до дискусії. Для цього реєструйтеся за формою.

Про детальний час ми повідомимо у листах з підтвердженням реєстрації.