Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Конституційна реформа > Децентралізація = самоорганізація

Децентралізація = самоорганізація

Громадські активісти з десятка регіонів збираються 18 лютого о 9:00 під стінами Верховної Ради України на акцію “Децентралізація = самоорганізація”, щоб закликати народних депутатів проголосувати за нове законодавство, що регулює створення та діяльність органів самоорганізації населення.

Сутність законопроекту №2466, що буде розглядатися парламентом, — децентралізація має йти «знизу», а люди повинні мати можливість брати участь в місцевому самоврядуванні та розвитку громад.

Ця участь, зокрема, відбувається через органи самоорганізації населення (ОСНи), тисячі яких і сьогодні дбають, щоб життя в громадах було комфортним, безпечним та згуртовують для цього людей.

Проект закону входить до порядку денного Реанімаційного Пакету Реформ, його спільно розробили та просувають громадські лідери та експерти. На його підтримку до парламенту було передано близько 250 підписів від об’єднань з усієї України, надіслані численні звернення.

 Чинне законодавство поки що не дає ОСНам нормально працювати, а мешканцям – спільно та легітимно вирішувати важливі питання. Реформа має базуватись на легітимних механізмах громадської участі,
– стверджує Тетяна Кіріллова, голова Правління Асоціації сприяння самоорганізації населення, що є організатором акції.

Громадяни, що мешкають на одній території, а це може бути будинок, вулиця, мікрорайон або село, — мають право більшістю голосів утворювати відповідні органи самоорганізації (комітети). Через ОСНи мешканці вносять зміни в місцеві програми  соціально-економічного розвитку,  спільно облаштовують свій життєвий простір, впливають на рішення влади, контролюють якість послуг, збирають допомогу для соціально незахищених.

Прийняття законопроекту № 2466 “Про органи самоорганізації населення” спросить процедуру створення та розширить можливості для роботи ОСНів на благо громад.