Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Антикорупційна реформа > Демонстрації під ВР, КМУ та АП: «трУси, здайте е-декларацію!»

Демонстрації під ВР, КМУ та АП: «трУси, здайте е-декларацію!»

Запрошуємо вас у вівторок, 18 жовтня о 10:00 на серію демонстрацій під стінами Кабінету Міністрів, Верховної Ради та Адміністрації Президента, де активісти антикорупційних організацій роздаватимуть чиновникам – депутатам і урядовцям, які не подали електронні декларації, – іменні “труси”, закликаючи їх не бути “трусами” і прискорити декларування статків, як того вимагає закон.

Термін подачі електронних декларацій спливає 31 жовтня. Станом на 13 жовтня в Єдиному Державному Реєстрі налічується трохи більше шести з половиною тисяч щорічних декларацій. Це – лише 13% від п’ятдесяти тисяч чиновників, що займають найвищі керівні посади в державі і мають декларувати свої статки в “першу хвилю”.

Наразі в Реєстрі немає декларацій ані Президента, ані Прем’єр-міністра, ані спікера Парламенту.

Активісти приготували для них персональні “труси”, які будуть розвішувати під час демонстрацій прямо перед вікнами урядових установ, аби вкотре нагадати політикам: не декларує той, кому є що приховувати. Відповідні арт-інсталяції з розвішаними на них іменними трусами активісти встановлять на площі перед Верховної Радою, перед центральним входом до будинку Уряду та Адміністрацією Президента України з боку вулиці Інститутській.

Організатори хочуть продемонструвати виборцям, що найвище керівництво держави умисно не подає свої електронні декларації, очікуючи невідомо чого. Активісти закликають ТОП-чиновників не бути трусами-боягузами, не чекати “відмашки зверху”, а почати невідкладну роботу над заповненням е-декларацій. Тільки так українська влада наочно продемонструє своїм виборцям та міжнародним партнерам готовність виконувати європейські вимоги щодо прозорості та підзвітності, а також – взяті на себе зобов’язаною у сфері протидії корупції.

Напередодні демонстрацій об 11:00 перед будівлею Парламенту відбудеться брифінг ініціаторів демонстрацій, в якому візьмуть участь активісти з Центру протидії корупції, АвтоМайдану, Трансперенсі Інтернешенл Україна, Реанімаційного пакету реформ, Центру ЮЕЙ, Громадського люстраційного комітету тощо, а також – народні депутати, які вже подали свої щорічні електронні декларації.

Сподіваємося на увагу журналістів до демонстрацій та допомогу у висвітленні проблеми кволого декларування ТОП-чиновниками доходів та витрат. Більше інформації в прес-службі Центру протидії корупції, 067 622 71 12.