Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Боротьба з відмиванням грошей та реформування правоохоронного сектору

Боротьба з відмиванням грошей та реформування правоохоронного сектору

ВІ “Активна Громада” у партнерстві з Коаліцією “Реанімаційний Пакет Реформ” продовжує серію КАГів щодо рекомендацій Європейської Комісії. Ми запрошуємо всіх небайдужих громадян долучитися до нашого наступного заходу на тему: “Боротьба з відмиванням грошей та реформування правоохоронного сектору”.

Рекомендація Європейської Комісії: Забезпечення відповідності законодавства про боротьбу відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF); ухвалення комплексного стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектору як частини середовища безпеки України.

Дата: 8 березня 2023 року

Час: 16:00 – 17:00

Експерти:

Зареєструватися можна за посиланням

Розклад наступних КАГів ви можете переглянути тут.

Аналіз виконання рекомендації, підготовлений експертами громадянського суспільства за координації Коаліції РПР, знаходиться за посиланням.

Чому ця тема є важливою?

Наразі в більшості країн наявна проблема тіньової економіки, яка негативно впливає на соціально-економічні процеси й відповідно рівень життя людей. У розвинених країнах цей показник варіює від 5 до 15 % ВВП. У країнах третього світу показник тіньової економіки може становити до 45%. В Україні значення показника тіньової економіки розраховується відповідно до Методичних рекомендацій розрахунку рівня тіньової економіки, розроблених відділом економічної безпеки та детінізації економіки департаменту макроекономіки Міністерства економіки України, затверджених наказом від 18 лютого 2009 року No 123. Відповідно до типологічного дослідження «Відмивання доходів від податкових злочинів» Державної служби фінансового моніторингу України, загальні тенденції тіньової економіки в Україні за період 2010 — три місяці 2020 року мають такі показники:

Що треба зробити владі для повноцінного виконання рекомендації і чому?

ВИКЛИКИ ГЛОБАЛЬНІ:

ВИВЧЕНІ УРОКИ ТА ВИКЛИКИ ДЛЯ УКРАЇНИ:

Тож, ми запрошуємо всіх небайдужих громадян долучитися до КАГу: “Боротьба з відмиванням грошей та реформування правоохоронного сектору”, аби поділитися своїм баченням щодо даної проблематики.

З додатковими питаннями звертайтесь за телефоном:

+380961724018,

Інна Душка, організаторка заходів Інституту “Республіка”

Слава Україні! Разом — ми сильні!

Довідка. Проєкт “Активна Громада: право вибору” підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Довідка. Захід організовано ВІ “Активна Громада” у партнерстві з Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у межах проєкту “Відповідальна та підзвітна політика в Україні” (U-RAP), що реалізується Національним Демократичним Інститутом. Думки, висловлені під час заходу, належать авторам і не обов’язково відображають погляди USAID.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.