Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Бійцівські собаки Авакова під Парламентом. Експерти РПР вимагають доопрацювати законопроекти, які можуть надати МВС надмірні повноваження

Бійцівські собаки Авакова під Парламентом. Експерти РПР вимагають доопрацювати законопроекти, які можуть надати МВС надмірні повноваження

20 травня о 12:00 біля стін Верховної Ради (вул. Грушевського, 5) активісти Реанімаційного Пакету Реформ покажуть «бійцівських собак Авакова». Саме цього дня в комітетах Верховної Ради, а 21 травня в сесійній залі буде розглядатися «МВСівський пакет законопроектів». Активісти та експерти закликатимуть народних обранців суттєво доопрацювати ті законопроекти, які посилюють вплив МВС та порушують права людини.

Після Революції Гідності не було ухвалено жодного закону, який би захищав права людини і зв’язував би руки не дозволяв би правоохоронним органам чинити беззаконня (Ратифікацію Римського статуту навіть жодного разу не вносили до пленарної зали). Разом з тим Кабінет Міністрів, а точніше МВС на чолі з паном Аваковим зареєстрували ряд законодавчих ініціатив, які нададуть працівникам міліції та чиновникам Міністерства внутрішніх справ додаткові надмірні повноваження. Експерт, активісти та правозахисники вимагають зняти з розгляду, або суттєво доопрацювати законопроекти: Про органи внутрішніх справ № 2561, Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху № 2562, Про сервісні послуги та сервісні центри Міністерства внутрішніх справ України № 2567.

Законопроект№2561 залишає за міністром внутрішніх справ, як політичним признчинцем, можливість безпосереднього керівництва всіма органами виконавчої влади в системі МВС, а від такого керівництва до політичного переслідування – один крок. Це надасть очільнику МВС повноваження, які Захарченку і не снилися.

Законопроект № 2562 збільшує можливий строк адмінзатримання з 3 до 24 годин, тож за суперечку з міліціонером (за КУпАПом – злісна непокора законній вимозі працівника міліції) або відмову розійтись з акції протесту, яка не подобається міліції, можна буде просидіти у відділку цілу добу. Отож після будь-якого можливого Майдану міліція зможе затримувати учасників аж на добу.

Законопроект № 2567 передбачає створення сервісних центрів МВС паралельно з існуючою мережею центрів з надання адміністративних послуг (ЦНАП) та запровадження низки нових “послуг” від МВС. Експерти РПР запевняють, що законопроект порушує положення Коаліційної угоди і суперечить державній політиці щодо децентралізації, а також не відповідає закону про адміністративні послуги.

 

Спікерами на акції виступлять:

  

За додатковою інформацією звертайтесь:

Тетяна Кириленко – 050 97 93 596,
Андрій Андрушків – 096 60959 76.