Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Антикорупційна реформа > Антикорупційний суд з’явиться в Україні коли рак на горі свисне

Антикорупційний суд з’явиться в Україні коли рак на горі свисне

1 червня о 09:00 під стінами Верховної Ради свистітиме рак – сповіщуватиме нардепів про те, що прийшов час створювати антикорупційний суд.

Таким чином громадські антикорупційні організації протестуватимуть щодо змін до Конституції та закону про судоустрій, які відкладають створення та запуск роботи Антикорупційного суду на невизначений строк, а насправді – блокують реалізацію цієї ідеї.

Президент Петро Порошенко подав до парламенту проект змін до Закону про судоустрій та статус суддів №4734, яким передбачено створення у невизначений строк тільки Вищого антикорупційного суду без антикорупційної палати при Верховному суді (апеляції).

Зміни, запропоновані Президентом, говорять про те, що початок створення антикорупційного суду, критерії до суддів та процедура їхнього відбору – всі ключові норми, що гарантують автономність, фінансову й адміністративну незалежність антикорупційних судів – мають бути визначені в окремому законі.

Коли такий закон буде ухвалений і чи буде взагалі – невідомо.

Фактично, йдеться про те, що Антикорупційний суд, покликаний розглядати справи Антикорупційного бюро(НАБУ) України та виносити справедливі й аполітичні вироки чинній корумпованій політичній еліті, буде створений тоді, коли на рак на горі свисне.

Активісти влаштують під стінами Парламенту коротку символічну виставу із раком-свистуном в головній ролі, що закликатиме народних депутатів не махлювати із текстами та прописати у законопроекті чіткі терміни й умови створення антикорупційного суду та палати при Верховному суді, критерії до антикорупційних суддів та, що найважливіше, особливий порядок їхнього конкурсного відбору.

Такі зміни можуть бути внесені у чинну редакцію проекту закону між першим та другим читанням.

Активісти нагадують, що антикорупційні суди із незалежними та захищеними законом суддям не вигідні тільки корупціонерам.

Напередодні акції відбудеться брифінг Віталія Шабуніна, голови правління Центру протидії корупції, члена ради РПР та активістів Автомайдану.