Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Активісти поділять урядові портфелі та закличуть доопрацювати Коаліційну Угоду

Активісти поділять урядові портфелі та закличуть доопрацювати Коаліційну Угоду

4 лютого о 9:30 біля стін Верховної Ради України (вул. Грушевського, 5) учасники громадської платформи “Реанімаційний Пакет Реформ” закличуть депутатів розпочати публічний процес підготовки змін до Коаліційної Угоди та погодити кандидатури в оновленому складі уряду. Громадські активісти почастують лідерів фракцій коаліції справжнім тортом, декорованим урядовими портфелями. Наразі політики займаються кулуарними домовленостями щодо імен в уряді, замість того, аби сконцентруватися на тексті Угоди та пошукати реальних технократів, які можуть стати лідерами реформ в своїх сферах.

Сьогодні, у процесі написання додатку до Угоди на 2016 рік, учасники РПР звертаються до голів фракцій щодо підтримки перегляду Коаліційної угоди. Оновлена Угода, окрім конкретних законодавчих кроків повинна містити чітко прописані відповідальні суб’єкти законодавчої ініціативи, а також строки ухвалення кожного пакету законопроектів. Оновлення КабМіну має відбуватися не за принципом квотного поділу сфер впливу – кандидати на посаду міністрів мають бути спроможними очолити той проект реформи, який буде закладений в Коаліційній Угоді. Без чітко прописаних строків та відповідальних осіб з уряду, оновлена Угода не вартуватиме паперу, на якому вона написана, і не буде головним політичним документом, який задаватиме ритм і вектор роботи парламенту та уряду. Представники РПР наголошують, що процес напрацювань цього важливого документу не повинен перетворюватися на політичний фарс і відбуватися у закритому режимі.

Після акції пройде прес-брифінг за участі експертів Реанімаційного Пакету Реформ, на якому буде оголошено той проект змін до Коаліційної Угоди, який дозволить владі уникнути помилок, що загнали процеси реформ в деяких галузях в глухий кут. Конкретні пункти КУ, які треба буде оновити, будуть представлені на офіційному прес-брифінгу в понеділок.

У брифінгу візьмуть участь:

За додатковою інформацією звертайтесь:

Тетяна Кириленко – 050 97 93 596,

Андрій Андрушків – 096 60959 76.