Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Судова реформа > Акція “Суддям Майдану не місце в українському правосудді!”

Акція “Суддям Майдану не місце в українському правосудді!”

5 вересня Вища рада правосуддя на відкритому засіданні розгляне питання про призначення на посаду безстроково скандально відомого суддю Майдану Віктора Кицюка та його колегу Олександра Білика, які позбавляли прав на керування автомобілем учасників Революції Гідності.

Кампанія ЧЕСНО.Фільтруй суд! в рамках Руху ЧЕСНО спільно із Реанімаційним Пакетом Реформ та Автомайданом прийдуть під стіни Вищої ради правосуддя із закликами не призначати цих суддів на посади безстроково та таким чином не допустити повернення у судову систему суддів із заплямованою репутацією, які неодноразово порушували права людини й виносили сумнівні рішення.

Акція відбудеться у вівторок (5 вересня) о 9:30 за адресою вул. Студентська, 12а.

Участь у акції візьмуть:

Нагадаємо, Віктор Кицюк разом із суддею Оксаною Царевич, яку ще восени 2016 року звільнили за порушення присяги, позбавляли прав учасників поїздки до Межигір’я у грудні 2013 року. У березні 2015 року щодо судді Печерського районного суду міста Києва Віктора Кицюка в межах кримінального провадження, у якому він обвинувачується у винесенні завідомо неправомірного рішення, був застосований запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Попри це тоді ще Вища рада юстиції так і не розглянула питання про звільнення скандально відомого судді. Тепер же є усі шанси, що суддя Майдану Кицюк знову сяде у суддівське крісло та вершитиме правосуддя.

Колега Кицюка суддя Голосіївського районного суду міста Києва Олександр Білик позбавив прав на керування автомобілем під час Майдану 9 осіб, серед яких були і активісти, і звичайні люди. Не дивлячись на це, Вища кваліфікаційна комісія суддів рекомендувала Олександра Білика на посаду судді безстроково.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя зараз готується до розгляду кандидатів на посади суддів нового Верховного Суду. Вища кваліфікаційна комісія суддів сформувала список із 120 переможців конкурсу, до якого увійшли 30 кандидатів із негативними висновками Громадської ради доброчесності. Серед цієї недоброчесної тридцятки є судді, які забороняли мирні зібрання під час Революції гідності, виносили політично вмотивовані рішення, грубо порушували Європейську конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод та протидіяли очищенню судової влади, сприяли збереженню кругової поруки та безкарності суддів. Призначення на посади безстроково суддів Кицюка і Білика буде лакмусовим папірцем неготовності Вищої ради правосуддя очистити майбутній Верховний Суд від недоброчесних суддів.