Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Акція-протест “Не закривайте очі на зловживання в Товаристві Червоного Хреста України!”

Акція-протест “Не закривайте очі на зловживання в Товаристві Червоного Хреста України!”

Волонтери-викривачі корупції в Товаристві Червоного Хреста України (ТЧХУ), журналісти-розслідувачі разом із Transparency International Україна проведуть прес-конференцію та акцію на підтримку прозорих виборів президента організації. Викривачі вимагають припинити торгівлю гуманітарною допомогою, оприлюднити фінансовий звіт про діяльність організації та ініціювати розслідування можливих фактів корупції всередині цієї організації.

У вівторок, 19 квітня, відбудеться з’їзд Товариства ЧХУ, на якому будуть обирати Президента та керівні органи ТЧХУ. Не треба бути провидцем, щоб передбачити, що на виборах вкотре проголосують за чинного президента ТЧХУ Івана Усіченка. Адже ця людина очолює організацію вже понад 30 років. До того ж відомо, що на засідання правління запрошені лише лояльні до керівництва члени ТЧХУ, які, очікувано, переоберуть пана Усіченка.

Активісти і журналісти нагадують, що саме за його керівництва у ТЧХУ було виявлено численні випадки торгівлі гуманітарною допомогою, а за безкоштовні курси першої медичної допомоги брали гроші. Незважаючи на звільнення окремих керівників організації, загалом ситуація в ТЧХУ не змінилась. Так “перевірка із залученням донорів та волонтерів TI Україна” обернулася звичайною профанацією, а деяких звільнених співробітників знову помічено на робочих місцях. Також активісти досі не побачили звітності щодо 313 мільйонів 545 тисяч 800 гривень, які були виділені на потреби ТЧХУ з державного бюджету протягом останніх чотирьох років. Дивує і недостатня увага до проблем в ТЧХУ з боку більшості донорів і державних органів, що псує імідж не тільки самого благодійного Товариства, а і всієї України.

З огляду на ситуацію, волонтери, журналісти та члени антикорупційної організації ТІ Україна проводять прес-конференцію, під час якого розкажуть про нові факти порушень всередині ТЧХУ.

Захід відбудеться 19 квітня об 11.30 в Українському кризовому медіа центрі (Український дім на Європейській площі).

Спікери:

Бурдиляк Анна, Михайло Тульський, громадські активісти, що викрили корупцію в ТЧХУ;

Олена Козаченко, журналіст “Слідство.Інфо”, що вела розслідування щодо корупції в ТЧХУ;

Дмитро Кузін, юридичний радник Transparency Intenational Україна (організація входить в громадську платформу “Реанімаційний Пакет Реформ”);

Наталія Омельченко, голова ГО “Активна громадянська позиція”, переселенка;

Макс Хільперт, донор зі швейцарської організації “FORUM OST-WEST”.

Після цього активісти і журналісти запрошуються на яскраву акцію протесту “Закриті очі”, яка відбудеться в місці виборів нового керівника ТЧХУ.  Де саме відбудеться акція – буде повідомлено під час прес-конференції. Попередньо – це або головна будівля Мінохорони здоров’я, або готель “Козацький”.

Під час заходу учасники закличуть правоохоронців,  Міністерство охорони здоров’я, а також Міжнародний Комітет Червоного Хреста та Міжнародну Федерацію Червоного Хреста розслідувати факти можливої корупції всередині організації.

Контактний номер: Анна, волонтер-викривач,
+38093 70 30 122;

Контакт для медіа: Ольга Тимченко, керівник департаменту комунікації Transparency International Україна,
+38050-352-96-18,  e-mail:
tymchenko@ti-ukraine.org.