Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Реформа системи охорони здоров'я > Акція: “Пам’ятник жертвам медичного популізму”

Акція: “Пам’ятник жертвам медичного популізму”

Запрошуємо Вас на акцію “Пам’ятник жертвам медичного популізму”, під час якої пацієнти вимагатимуть від Верховної Ради проголосувати законопроекти з медичної реформи до парламентських канікул. В іншому випадку – медична реформа буде відкладена ще як мінімум на рік.

Щоб привернути увагу парламентарів Пацієнти розставлять під Верховною Радою “памятники” – символічні хрести із розіп’ятими на них футболками з іменами померлих людей, які так і не дочекалися лікування чи стали жертвою лікарської помилки. Акція має нагадати депутатам про екстрену необхідність запуску медичної реформи. Адже щодня в Україні помирає близько 1600 людей через недостатнє лікування, 400 з яких можна було б врятувати через підвищення якості медичних послуг.

Акція розпочнеться у понеділок 10 липня о 10.00 біля будівлі Верховної Ради України. На початку акції відбудеться прес-брифінг, де вимоги до народних депутатів озвучать:

Представники пацієнтської спільноти пояснять чому саме реформа має бути прийняти до сесійних канікул.

І також висловлять чіткі вимоги, без яких медична реформи ніколи не буде сприйнята пацієнтською спільнотою:

1) фінансування має бути відрізано від існуючої корупційної вертикалі та передано до нової прозорої національної структури, захищеної на рівні закону;

2) визнання міжнародних протоколів лікування та діагностики

3) рівний доступ громадян до фінансування їх лікування по всій країні

Представники пацієнтської спільноти оголосять напрямок дій об’єднаної національної мережі, у випадку, якщо популізм цього тижня отримає перемогу над здоровим глуздом та вимогами українців.

Онлайн-трансляція акція буде доступною на Facebook сторінці Реанімаційного Пакету Реформ. 

Контакти для ЗМІ :

Наталя Красненкова, 067 465 54 26 krasnenkova@prhouse.com.ua ,

Анастасія Бондарчук 097 394 49 56, a.bondarchuk@prhouse.com.ua