Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Антикорупційна реформа > Акція “Обережно, бити: зупиніть це негайно!”

Акція “Обережно, бити: зупиніть це негайно!”

Експерти Реанімаційного Пакту Реформ та активісти під будівлею Адміністрації Президента  проведуть акцію

“Обережно, бити: зупиніть це негайно!”

Зміст акції: У четвер, 21 вересня, громадські активісти проведуть акцію «Обережно бити: зупиніть це негайно!». З допомогою бит – «відлуння жорстких 90-х» активісти продемонструють присутнім журналістам, що саме відбувається з активістами в регіонах. Після чого представники Реанімаційного пакету реформ, Центру протидії корупції, Transparency International Ukraine, а також народні депутати України вимагатимуть у Президента зупинити фізичний тиск на представників громадськості у регіонах.

Довідка. Протягом останніх тижнів суттєво посилився тиск на громадських активістів та журналістів, які викривають корупцію. 30 серпня у Харкові тяжкі ушкодження отримав голова правління Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах, а 18 вересня було скоєно напад на представника цієї ж організації Євгена Лісічкіна.

Так само з фізичним тиском стикаються і журналісти. 15 вересня співробітники Управління державної охорони намагались силою перешкодити журналісту Михайлу Ткачу та знімальній групі програми Схеми здійснювати свою журналістську діяльність.

Зокрема, в Полтаві вже не один місяць громадські активісти протистоять незаконним забудовам в історичному центрі міста, які легалізує місцева влада. Вже було скоєно два напади на активістів, які захищали історичний центр від незаконних забудов. Один із потерпілих – Олександр Коба, ветеран АТО, доброволець отримав 11 ножових поранень. Іншому активісту після погроз кинули коктейль молотова в приватний будинок, де живе його матір.

Географія тиску на громадських активістів, на жаль, дуже широка. Наприклад, в Одесі активістку організації «Зелений лист» Світлану Підпалу, яка займається захистом зелених насаджень в місті і виступає проти забудови берегової лінії, побили невідомі.  Окрім того, для одеської влади є нормою застосування сили, аби не допустити участь громадських активістів у погоджувальній раді чи сесії міської ради.

Ці резонансні випадки в регіонах супроводжуються агресивною політикою влади щодо громадянського суспільства (імплементація недемократичних практик запровадження е-декларування для активістів нарівні з держслужбовцями; «мітинги» за участі спецслужб; кримінальне переслідування лідерів суспільної думки). Складається враження, що такий тиск на національному рівні розв’язує руки місцевим бандитам для фізичного тиску на громадських активістів і в регіонах.

Спікери:

– Євген Лісічкін, активіст Харківського антикорупційного центру;

– Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції;

– Олександр Лємєнов, головний експерт Антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ;

– Олександр Калітенко, аналітик Transparency International Україна;

– Мустафа Найєм, народний депутат України;

– Сергій Лещенко, народний депутат України.

Додаткова інформація:

Ірина Соломко, керівники комунікаційного напрямку РПР

095 646 71 73

Інна Неродик, PR-менеджер РПР

096 119 73 37