Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Судова реформа > Акція “Ні “темним конячкам” – активісти закликають не обирати у ВРП та ВККС недоброчесних кандидатів

Акція “Ні “темним конячкам” – активісти закликають не обирати у ВРП та ВККС недоброчесних кандидатів

У понеділок, 5 березня, під стінами Жовтневого палацу (Алея Героїв Небесної сотні 1) о 9:30 Рух ЧЕСНО спільно з Реанімаційним Пакетом Реформ, Центром протидії корупції, Автомайданом та Фундацією DEJURE продемонструють “темних конячок” серед кандидатів, серед яких З’їзд суддів має обрати представників у ключові органи судового врядування.

Активісти проведуть прес-брифінг перед початком З’їзду суддів, під час якого делегати будуть обирати 4 нових члени Вищої ради правосуддя та 1 члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Участь у брифінгу візьмуть:

Тарас Шевченко – директор Центру демократії та верховенства права, співголова Ради РПР;

Віталій Шабунін – голова правління Центру протидії корупції;

Роман Маселко – юрист ВГО “Автомайдан”, експерт РПР;

Михайло Жернаков – директор Фундації DEJURE, експерт РПР.

По закінченню брифінгу активісти також проведуть театральний перформанс під час якого наглядно продемонструють “темних конячок”, які хочуть потрапити до ключових органів суддівського врядування.

Список “темних конячок” активісти презентували 2 березня та наголосили, що 18 із 34 кандидатів у Вищу раду правосуддя та 6 із 8  кандидатів у Вищу кваліфікаційну комісію суддів мають сумнівну репутацію.

Зокрема у “Списку темних конячок” Руху ЧЕСНО судді, що виносили сумнівні рішення, зокрема, проти активістів Євромайдану, судді, які порушували права людини, приховують власні статки або живуть не за доходами, служителі Феміди, які допомагали своїм колегам уникати відповідальності за порушення та такі, що продемонстрували низький рівень знання права на іспиті під час конкурсу до Верховного Суду.

Нагадаємо, 5-6 березня у Жовтневому палаці відбуватиметься З’їзд суддів, на який з’їдуться делегати з усієї України. Ключовим питанням на порядку денному З’їзду є обрання представників у Вищу раду правосуддя, Вищу кваліфікаційну комісію суддів та обрання Ради суддів України. Громадськість під час акції закличе делегатів дати шанс оновити ключові органи у питаннях суддівської кар’єри та не обирати кандидатів, представлених на у списку “темних конячок”.

Адреса проведення З’їзду алея Небесної сотні, 1, Міжнародний центр культури і мистецтв Федерації профспілок України (Жовтневий палац).

Контактна особа для акредитації

Лілія Дроздик , (068) 205 83 34, lilya.drozdyk@gmail.com