Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Судова реформа > Акція: “Мантії суддів-негідників майбутнього Верховного Суду”

Акція: “Мантії суддів-негідників майбутнього Верховного Суду”

Шановні журналісти, запрошуємо вас 30 травня о 10:00 на акцію “Мантії суддів-негідників майбутнього Верховного Суду” під Вищу кваліфікаційну комісію суддів (вул. Механізаторів, 9), яка проводить конкурс до нового Верховного Суду.

Зміст акції: Активісти продемонструють мантії суддів-негідників, які комісія вже заготувала для майбутніх переможців, незважаючи на заклики громадськості їх дискваліфікувати.

Після демонстрації мантій суддів-хабарників, суддів-сепаратистів, суддів-кровожерів та суддів-“ватників” відбудеться брифінг за участі активістів Реанімаційного Пакету Реформ, Центру протидії корупції, Руху ЧЕСНО та АвтоМайдану.

Активісти вимагатимуть від ВККС відсіяти недоброчесних кандидатів, щодо яких Громадська рада доброчесності надала негативні висновки. А також максимальної відкритості при прийняті рішень, зокрема, відкрити поіменні результати голосування на пленарному засіданні та завчасно оприлюднити рейтинг усіх кандидатів.

Довідка: Вища кваліфікаційна комісія суддів взяла до уваги лише 20% висновків щодо недоброчесноті кандидатів на посаду судді Верховного Суду, підготовлених Громадською радою доброчесності. Негативний висновок від Громадської ради доброчесності мав стати «чорною міткою» для кандидата. Допустити такого претендента до співбесіди та подолати вето ГРД зможе тільки ВККС, якщо за відповідне рішення проголосує щонайменше 11 з 16 її членів. Але комісія прагне ухвалювати такі рішення анонімно і за закритими дверима. Розпочнуть вже 6 червня.

Попри сподівання на якісне оновлення Верховного Суду все йде до того, що новий Верховний Суд принципово не відрізнятиметься від старого, а стан речей у судовій системі може бути законсервований на найближче покоління.

Під час акції відбудеться прес-брифінг в якому візьмуть участь:

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном: Інна Неродик, 096 119 73 37.

Місце проведення акції: Вища кваліфікаційна комісія суддів (вул. Механізаторів 9).