Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Судова реформа > 7 липня ВККС вирішить долю подальшої участі у конкурсі у Верховний Суд Ярослава Романюка, який підтримував закони 16 січня

7 липня ВККС вирішить долю подальшої участі у конкурсі у Верховний Суд Ярослава Романюка, який підтримував закони 16 січня

7 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів на пленарному засіданні розгляне питання подальшої участі у конкурсі у Верховний Суд діючого Голови Верховного Суду України Ярослава Романюка. В рамках конкурсу Громадська рада доброченості дала висновок про невідповідність Романюка нормам професійної етики та доброчесності.

Пленарне засідання відбудеться 7 липня у приміщенні ВККС за адресою вул. Механізаторів, 9. Початок засідання ВККС о 9:00, питання щодо Ярослава Романюка буде розглядатись у другій половині дня.

Висновок ГРД базується на кількох підставах, серед яких найяскравішими є публічна підтримка Головою Верховного Суду України диктаторських законів 16 січня. Нагадаємо, що пан Романюк став Головою ВСУ у часи Януковича й у розпал Революції Гідності закликав Верховну Раду захистити суддів від тиску та небезпеки. Власне у одному із законів 16 січня під виглядом захисту суддів було закладено низку положень, якими вводилися значні обмеження прав і свобод громадян. У той час, коли світова спільнота обурювалась цинізму законів 16 січня, Романюк провів наступного ж дня брифінг, під час якого висловив підтримку прийнятим законам.

Ще одною підставою для негативного висновку Громадської ради доброчесності щодо Ярослава Романюка були його суддівські рішення. У складі колегії Ярослав Романюк ухвалив рішення, яке було визнано Європейським судом з прав людини у справі “Бочан проти України” грубим свавіллям та відмовою у правосудді. Під час співбесіди Романюк підтримку законів 16 січня та своє несправедливе рішення визнав помилками, втім такі грубі помилки не стали для колегії ВККС підставою для припинення участі Голови ВСУ у конкурсі.

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! слідкує за ходом конкурсу у Верховний Суд та неодноразово звертав увагу на кандидатів із сумнівною репутацією, які не мають стати суддями нового Верховного Суду. Вища кваліфікаційна комісія суддів на етапі співбесід припинила участь у конкурсі лише 25 кандидатів з негативними висновками ГРД. Під час пленарних засідань ВККС продовжує тенденцію та взяла до уваги лише 26% висновків ГРД. Із 83-х кандидатів, висновки яких розглянули на пленарних засіданнях, 62 продовжують участь у конкурсі та мають усі шанси стати суддями нового Верховного Суду.

ЧЕСНО.Фільтруй суд! закликає журналістів та небайдужих громадян завітати до ВККС та особисто спостерігати за ходом пленарного засідання щодо Ярослава Романюка. Онлайн трансляція співбесіди буде відбуватися на YouTube каналі Вищої кваліфікаційної комісії суддів.