Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Судова реформа > 29 вересня Вища рада правосуддя оголосить остаточний список майбутніх суддів Верховного Суду

29 вересня Вища рада правосуддя оголосить остаточний список майбутніх суддів Верховного Суду

29 вересня (п’ятниця) о 9:30 Вища рада правосуддя на своєму засіданні оголосить остаточний список кандидатів на посади суддів Верховного Суду. Після цього за поданням ВРП Президент має Указом призначити їх на посади.

Голова Вищої ради правосуддя І.Бенедисюк відповість на запитання ЗМІ після завершення засідань Ради орієнтовно о 14:00.

Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія після восьми місяців конкурсу обрала 120 переможців. 30 з них отримали негативні висновки від Громадської ради доброчесності. Серед “тридцятки недоброчесних” – судді, які подавали неправдиві відомості в деклараціях, брали участь у політичних переслідуваннях, забороняли мирні зібрання під час Революції гідності, виносили політично вмотивовані рішення, грубо порушували права людини, протидіяли очищенню судової влади або ж не можуть пояснити походження власних статків.

Закон дає право Вищій раді правосуддя відмовити у внесенні подання Президенту про призначення кандидата суддею у випадку обґрунтованого сумніву в його доброчесності і професійній етиці або якщо його призначення негативно вплине на рівень довіри до судової влади. Втім у ході засідання з розгляду кандидатів у Верховний Суд, лише 4-х кандидатів доповідачі не рекомендували до призначення, а щодо решти члени ВРП-подовідачі надали свої рекомендації для призначення або утримались від висловлювання своєї позиції. З цих чотирьох кандидатів двоє отримали негативний висновок ГРД.

29 вересня стане відомо, чи взяла до уваги Вища рада правосуддя висновки Громадської ради доброчесності. Під час круглого столу напередодні оголошення результатів Вищою радою правосуддя, громадськість нагадала, що призначення принаймні одного судді з “недоброчесної тридцятки” підірве довіру до Верховного Суду.

Акредитація ЗМІ за телефоном (044) 481-0636