Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Охорона довкілля > 26 березня активісти вивантажать сміття під Мінприроди та оголосять вимоги до Міністра

26 березня активісти вивантажать сміття під Мінприроди та оголосять вимоги до Міністра

Акція “Україна — не сміттєвий полігон!” відбудеться у вівторок, 26 березня, з 10:00 до 11:00. Активісти продемонструють справжній смітник перед Міністерством екології та природних ресурсів України, щоб показати: країна щороку тоне у 12 млн т сміття.

Учасники акції розкажуть про найбільші смітники в Україні та вимоги до Міністерства: зупинити впровадження фіктивної реформи державного екологічного контролю та напрацювати пакетні законопроекти. Щодня, поки гальмується робота над реальними законами та їх ухваленням – українці хворіють на серцево-судинні хвороби, органів дихання та травлення, онкологію.

Реформа природоохоронного контролю змінює назву та систему органу, але не змінює порядок здійснення контролю та не впроваджує механізми попередження корупційних ризиків і попередження заподіяння шкоди. Громадськість виступає проти реформи, яка впроваджується заради маскування, а не реального усунення наріжних каменів у сфері охорони довкілля.

Вимоги до Міністерства:

Місце проведення: м. Київ, вул.Митрополита В. Липківського, 35, Міністерство екології та природних ресурсів України.

Дата та час: 26 березня, 10:00 – 11:00.

Організатори: МБО “Екологія-Право- Людинакоаліція Реанімаційний Пакет Реформ, ГО “Україна без сміття“, проект “Батарейки, здавайтеся“, ГО “Друге життя”, кампанія Kharkiv Zero Waste. 

На акції будуть присутні:

Додаткові запитання: Олена Кравченко, okravchenko@epl.org.ua,

032 225 76 82.

Додаткова інформація: В Україні 33 тис. сміттєзвалищ, що отруюють жителів сусідніх сіл та міст. Мінприроди та Мінрегіон гальмують розробку та ухвалення законопроектів, які усунуть проблему сміттєзвалищ. Законопроекти про управління відходами, про відходи електричного та електронного обладнання, про батарейки, батареї і акумулятори не є пріоритетами Мінприроди, Мінрегіону чи Верховної Ради. Міністерства стримують ініціативи громадськості, бізнесу, органів місцевого самоврядування щодо реформування галузі.

Корупційні факти

Січень 2018: ДЕІ у Сумській області – 4 тис. грн

Лютий 2018: ДЕІ у Запорізькій області  – 630 дол.

Травень 2018: ДЕІ у Житомирській області – понад 100 тис. грн

Серпень 2018: ДЕІ Центрального округу – 100 тис. грн

Жовтень 2018: ДЕІ Столичного округу – 2 тис. дол

Листопад 2018: ДЕІ Кримсько-Чорноморського округу– 25 тис. грн.

Січень 2019: ДЕІ Поліського округу – вимагання земельних ділянок вартість 120 тис. грн

Лютий 2019: ДЕІ у Херсонській області – 3 тис. дол.