12 жовтня об 11:00 в рамках проекту “Адвокація земельної реформи та створення вільного ринку землі в Україні” відбудеться круглий стіл “18 років обмеження економічної свободи: що чекати від земельної реформи в Україні”. Захід відбудеться в офісі Реанімаційного Пакету Реформ за адресою м. Київ, вул. Ольгинська 6.
Вже 18 років в Україні існує мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, який обмежує права 7 мільйонів українців. Україна залишається в одному списку із КНДР, Кубою, Венесуелою, Таджикистаном та Конго серед країн, де немає ринку землі. Крім того в травні цього року Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну надати власникам сільгоспземель право вільно ними розпоряджатися. Відповідне рішення ЄСПЛ ухвалив у справі “Зеленчук та Цицюра проти України”.
Цієї осені парламент буде вирішувати, чи отримають українські землевласники законне право розпоряджатися своєю власністю вже наступного року.
Які наслідки рішення ЄСПЛ в справі “Зеленчук та Цицюра проти України”? Навіщо створена коаліція громадських організацій за скасування мораторію на продаж землі? Чи є шанс скасувати мораторій через Конституційний суд? Хто захистить права українських землевласників після відкриття ринку землі? Ці та інші питання обговорять під час круглого столу.
Спікери:
Олексій Мушак, народний депутат України,
Дмитро Ливч, керівник аналітичного відділу та проектний менеджер EasyBusiness,
Віктор Цицюра, землевласник, який виграв справу в ЄСПЛ,
Гліб Вишлінський, директор Центру економічної стратегії, член Ради РПР,
Тарас Висоцький, Генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу,
Дмитро Романович (TBC), експерт з дерегуляції та покращення бізнес-клімату
Представник Міністерства юстиції України
Для участі в заході необхідно зареєструватися за посиланням
Додаткова інформація за телефоном: +380680207096
Захід проводиться за підтримки Європейського Союзу і Центру демократії та верховенства права (проект “Посилення коаліції РПР”) в рамках виконання проекту “Адвокація земельної реформи та створення вільного ринку землі в Україні”, який впроваджується EasyBusiness.