Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Судова реформа > Статус-кво: чи визнають Громадську раду доброчесності державним органом?

Статус-кво: чи визнають Громадську раду доброчесності державним органом?

У понеділок, 29 січня, о 12:00 Касаційний адміністративний суд у складі нового Верховного Суду розгляне справу за участі Громадської ради доброчесності. Засідання відбудеться за адресою вул. Московська 8 (корпус 5).

Наприкінці минулого 2017 року Окружний адміністративний суд м. Києва в особі горезвісного судді Руслана Арсірія визнав ГРД органом державної влади та “скасував” висновок про недоброчесність кандидатки до Верховного Суду – Алли Демидової. Таку позицію підтримала і Вища рада правосуддя, що було озвучено її членом на засіданні 28 грудня.

Але, згідно із законодавством, Громадська рада доброчесності є колегіальним громадським органом, вона не має владних функцій, а її висновки про невідповідність суддів критеріям доброчесності та професійної етики є лише джерелом інформації для Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС). Зміна законодавчого статусу ГРД рішенням суду неможлива, бо напряму визначена законом.

Втім, у понеділок питання щодо статусу Громадської ради доброчесності вирішить найвища судова інстанція: Верховний Суд розгляне справу за позовом Алли Демидової до ВККС. Суддя намагається через суд скасувати рішення ВККС, яким її було дискваліфіковано із конкурсу. ГРД до цієї справи залучена як третя особа.

Розглядати справу, в якій ГРД виступатиме, як третя особа, буде суддя Лариса Мороз, яка, за іронією долі, також під час конкурсу до Верховного Суду отримала негативний висновок від ГРД. Щоб дізнатися, яку марку суддівства започаткує вже оновлена найвища судова інстанція, запрошуємо відвідати судове засідання.

Акредитація за номером телефону: (044) 594-54-44 , (044) 594-54-41 або пишіть на е-пошту: presa@scourt.gov.ua.