Впровадження електронного декларування для чиновників з 2016 року та зобов’язання вищих посадових осіб подати електронну декларацію за 2015 рік в нову систему, навіть якщо вони вже подали декларацію за старими положеннями і старою формою. Нова форма декларації передбачає значно більший обсяг інформації, яка розкривається (зокрема, стосовно готівки, цінного рухомого майна, бенефіціарної власності декларанта та членів сім’ї). За неподання цієї декларації передбачена кримінальна відповідальність.
Метою законопроекту є запровадження добре виписаної процедури врегулювання заборгованості фізичних осіб за договорами з різними категоріями кредиторів – банківськими і кредитними установами, житлово-комунальними підприємствами тощо. Головним завданням є забезпечення адекватного розгляду справ, де соціально-економічна складова є значною.
Впровадження європейських стандартів екологічної оцінки, а саме, встановлення чітких та прозорих процедур екологічної оцінки при плануванні господарської діяльності, із забезпеченням участі громадськості та врахуванням існуючих та потенційних екологічних проблем, у тому числі пов’язаних зі здоров’ям населення. Законопроект спрямований на виконання міжнародних зобов’язань України, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС та міжнародними угодами в рамках ЄЕК ООН у сфері охорони довкілля – Оргуська Конвенція, Конвенція Еспо та Протокол про стратегічну екологічну оцінку.
Створення сприятливих умов для оптимізації структури державного сектора економіки та запровадження ринкових методів управління суб’єктами господарювання державного сектора економіки.
Законопроектом пропонується внести зміни до Господарського кодексу встановивши, що у державному унітарному підприємстві, за рішенням суб’єкта управління об’єктами державної власності, створюється наглядова рада.
Законопроект розроблено з метою вдосконалення чинного кримінального законодавства шляхом припинення масових зловживань адміністрацією установ виконання покарань положеннями статті 391 Кримінального кодексу України та практики необґрунтованої кримінальної репресії засуджених, приведення роботи національної пенітенціарної системи у відповідність стандартам Ради Європи та вимогам демократичного співтовариства.
Визначає порядок формування, правовий статус та організацію діяльності Комісії, як державного колегіального органу, а також чіткі межі компетенції НКРЕКП та повноваження необхідні для реалізації покладених на неї завдань у відповідності до стандартів, які діють в ЄС. Законопроект має містити норму про повну ротацію членів Комісії.