Реанімаційний Пакет Реформ > Порядки денні > Порядок денний > Порядок денний Реанімаційного Пакету Реформ
21-24 лютого 2017
Зберегти на комп'ютер Зберегти на комп'ютер pdf

Пропозиції РПР до порядку денного
Порядок денний Реанімаційного Пакету Реформ
21-24 лютого 2017

Пріоритети тижня

Звертаємося до парламентської більшості і Президента з вимогою невідкладно сформувати і призначити новий склад Центральної виборчої комісії із фахових та недискредитованих осіб. Адже станом на теперішній час в 13 з 15 членів Центрвиборчкому закінчився строк повноважень, а окремі з них є фігурантами кримінальних проваджень.

28 громад, які пройшли всі процедури створення об’єднанання, не провели вибори через відмову ЦВК. Причина – громади об’єдналися навколо міста обласного значення (м. Бахмут, м. Гола Пристань, м. Славута, м. Нетішин). Або ж об’єдналися громади, розташовані на території суміжних районів – яскравий приклад місто Помічна (Кіровоградська область). Законопроект встановлює порядок вирішення цієї проблеми: послідовность дій в процесі призначення перших місцевих виборів у об’єднаних громадах, утворених в результаті об`єднання територіальних громад різних районів, та зміни меж таких районів.

Метою законопроекту є визначення засад діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель, створення умов для раціонального споживання в них енергетичних ресурсів. Згідно із законопроектом для об’єктів будівництва та існуючих будівель передбачається сертифікація енергетичної ефективності з метою визначення фактичних її показників, проведення оцінки відповідності зазначених показників установленим мінімальним вимогам до енергетичної ефективності будівель.

Законопроект розроблено з метою надання громадськості доступу до повної та об’єктивної інформації щодо платежів суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, на користь отримувачів платежів, створення передумов для суспільно відповідального використання такими суб’єктами корисних копалин загальнодержавного значення, а також для суспільного ознайомлення та обговорення питань, пов’язаних із використанням та управлінням державою та територіальними громадами корисними копалинами загальнодержавного значення.

Прийняти в цілому

Проект Закону розроблено з метою гармонізації законодавства України щодо державного нагляду (контролю), що здійснюється з метою перевірки виконання законодавства України про безпечність та якість харчових продуктів, кормів, здоров`я і благополуччя тварин відповідно до Регламентів ЄС № 854/2004, № 882/2004, № 669/2009 та Директиви Ради ЄС № 97/78/EC. Реалізація законопроекту забезпечить зменшення кількості державних контролюючих органів та сприятиме веденню бізнесу операторами ринку харчових продуктів, кормів та тварин.

Законопроект 1) дає можливість ініціювати справу про банкрутство на ранніх етапах неплатоспроможності, не доводячи фінансове становище боржника до критичного; 2) захищає права кредиторів, що не подали вчасно своїх вимог; 3) скасовує права кожного забезпеченного кредитора блокувати рішення про санацію; 4) спрощує та підвищує прозорість реалізації майна боржника.

Прийняти за основу

Метою законопроекту є забезпечення прозорості, відкритості та підзвітності суб’єктів владних повноважень, своєчасне виявлення та запобігання діянням, які становлять шкоду або загрозу суспільним інтересам, в тому числі корупційним та іншим правопорушенням, забезпечення додержання прав та ефективного захисту викривачів, утвердження свободи діяльності засобів масової інформації та захисту свободи слова.