Створення механізму фінансування надання медичних послуг і лікарських засобів, відповідно до якого бюджетні гроші йдуть за пацієнтом. В межах державного гарантованого пакету держава гарантуватиме повну оплату за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування необхідних медичних послуг та лікарських засобів на екстренному, паліативному та первинному рівні, та частково на вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) рівні.
Розширити спектр видатків, які можуть фінансуватись з держбюджету, включивши до нього нову програму фінансування послуг первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, державні програми громадського здоров’я та заходи подолання загроз та наслідків надзвичайних ситуацій (епідемії, спалахи інфекційних хвороб тощо).
Визначити, що право на перехід на прямі трансферти з державним бюджетом, крім визначених наразі міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів, об’єднаних відповідно до Перспективного плану громад, мають також об’єднані відповідно до Закону територіальні громади, визнані у встановленому Законом порядку спроможними.
Створення Фонду енергоефективності, який має стати довгостроковим механізмом державної підтримки населення для впровадження енергоефективних заходів. Подібні Фонди були створені у багатьох країнах Євросоюзу та підтвердили свою ефективність. Концепція українського Фонду цілком відповідає кращим європейським практикам та Директиві 2012/27/ЄС “Про енергоефективність”.
Законопроект розроблено з метою надання громадськості доступу до повної та об’єктивної інформації щодо платежів суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, на користь отримувачів платежів, створення передумов для суспільно відповідального використання такими суб’єктами корисних копалин загальнодержавного значення.
Законопроект передбачає встановлення: автоматичних індикаторів ризиків, що забезпечить можливість автоматично здійснювати вибір процедури закупівлі, що містить ознаки порушень законодавства у сфері закупівель; вичерпного переліку підстав для проведення моніторингу закупівель органом державного фінансового контролю.
Впровадження цивілізованої системи паркування транспортних засобів, що базується на європейській практиці. Законопроект запроваджує дієвий механізм притягнення до відповідальності порушників правил паркування, вводить режим фото/відеофіксації правопорушень в сфері паркування, мінімізує вплив людського фактору та корупції на здійснення оплати паркувальних послуг.