Реанімаційний Пакет Реформ > Порядки денні > Порядок денний > Порядок денний Реанімаційного Пакету Реформ
7-10 лютого 2017
Зберегти на комп'ютер Зберегти на комп'ютер pdf

Пропозиції РПР до порядку денного
Порядок денний Реанімаційного Пакету Реформ
7-10 лютого 2017

Пріоритети тижня

Відхилити законопроект №4370-1, який скасовує реформу державної служби в частині призначень керівників місцевих державних адміністрацій, суперечить Конституції України та веде до узурпації владних повноважень Президентом.

Відхилити законопроект №5473 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання квартир в багатоквартирних будинках”, який порушує право громадян на володіння, користування і розпорядження своєю власністю, закріплене в ст. 41 Конституції.

Направити на допрацювання

Впровадження європейських стандартів екологічної оцінки, а саме, встановлення чітких та прозорих процедур екологічної оцінки при плануванні господарської діяльності, із забезпеченням участі громадськості та врахуванням існуючих та потенційних екологічних проблем, у тому числі пов’язаних зі здоров’ям населення. Законопроект спрямований на виконання міжнародних зобов’язань України, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС та міжнародними угодами в рамках ЄЕК ООН у сфері охорони довкілля – Оргуська Конвенція, Конвенція Еспо та Протокол про стратегічну екологічну оцінку.

28 громад, які пройшли всі процедури створення об’єднанання, не провели вибори через відмову ЦВК. Причина – громади об’єдналися навколо міста обласного значення (м. Бахмут, м. Гола Пристань, м. Славута, м. Нетішин). Або ж об’єдналися громади, розташовані на території суміжних районів – яскравий приклад місто Помічна (Кіровоградська область). Законопроект встановлює порядок вирішення цієї проблеми: послідовность дій в процесі призначення перших місцевих виборів у об’єднаних громадах, утворених в результаті об`єднання територіальних громад різних районів, та зміни меж таких районів.

Законопроект спрощує процедуру створення спроможних територіальних громади без порушення Перспективних планів формування громад. Громади можуть об’єднуватися за спрощеною процедурою, за рішенням Уряду визнаватися спроможними і отримувати прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом. Запроваджується механізм приєднання громад. Таким чином, забезпечується участь всіх громад у процесі децентралізації, коли громади можуть приєднатися до ОТГ та отримати фінансові, інфраструктурні переваги.

Прийняти в цілому

Прийняття Закону сприятиме: створенню умов для розвитку та функціонування сфери електронних довірчих послуг; вільного обігу електронних довірчих послуг в Україні, а також вільного доступу до електронних довірчих послуг  іноземних постачальників; пришвидшенню бізнес-процесів та зменшенню операційних витрат на ведення бізнесу; інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС.

Законопроект розроблено з метою надання громадськості доступу до повної та об’єктивної інформації щодо платежів суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, на користь отримувачів платежів, створення передумов для суспільно відповідального використання такими суб’єктами корисних копалин загальнодержавного значення, а також для суспільного ознайомлення та обговорення питань, пов’язаних із використанням та управлінням державою та територіальними громадами корисними копалинами загальнодержавного значення.