Реанімаційний Пакет Реформ > Порядки денні > Порядок денний > Порядок денний Реанімаційного Пакету Реформ
20-23 грудня 2016
Зберегти на комп'ютер Зберегти на комп'ютер pdf

Пропозиції РПР до порядку денного
Порядок денний Реанімаційного Пакету Реформ
20-23 грудня 2016

Пріоритети тижня

Забезпечити фінансування суспільного мовлення в Державному бюджеті на 2017 р. в повному обсязі, передбаченому законом – на рівні 1,28 млрд грн.

Відхилити законопроект №4370-1, який скасовує реформу державної служби в частині призначень керівників місцевих державних адміністрацій, суперечить Конституції України та веде до узурпації владних повноважень Президентом.

Метою прийняття законопроекту є детінізація валютообмінних операцій, оптимізація валютного регулювання і валютно-курсової політики для забезпечення валютної стабільності шляхом скасування пенсійного збору з купівлі валюти та відміни паспортизації таких операцій.

Законопроект розроблений з метою ліквідувати багатомільярдні корупційні схеми у податковій сфері. Він передбачає механізми, спрямовані на обмеження корупційних можливостей фіскальних органів та створення передумов для посилення сервісної функції Державної фіскальної служби. Законопроект створює можливості для: 1) ліквідації податкової міліції і створення фінансової поліції з підпорядкуванням її Міністерству фінансів України; 2) виявлення схем, що використовуються для перепродажу податкового кредиту з метою ухилення від сплати ПДВ та оптимізації інших податків; 3) ліквідації двох паралельних реєстрів заяв на відшкодування ПДВ та створення єдиного реєстру таких заяв; 4) передачі управління податковими базами Міністерству фінансів, що знизить ризик маніпулювання їх змістом; 5) законодавчого закріплення функціональних можливостей електронного кабінету платника податків.

Прийняти за основу

З метою гарантування належного рівня безпеки під час перевезення небезпечних вантажів автомобільним, залізничним та річковим транспортом слід привести умови перевезення небезпечних вантажів до європейського рівня шляхом перегляду національного законодавства в цій сфері, зокрема щодо наявності та відповідності норм стосовно функцій, обов’язків і відповідальності уповноваженого з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів (консультанта, радника) та інших учасників процесу перевезення небезпечних вантажів.

Прийняти в цілому

Законопроект дозволить Антикорупційному бюро самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку (робити прослуховування). На даний час Бюро здійснює прослуховування через СБУ, що створює ризики витоку інформації. Без ухвалення цього законопроекту, корупціонери зберігатимуть можливість «зачистити» свої справи від беззаперечних доказів, поки ці докази не опинилися в Антикорупційному бюро.

Прийняти за основу

Метою законопроекту є забезпечення прозорості, відкритості та підзвітності суб’єктів владних повноважень, своєчасне виявлення та запобігання діянням, які становлять шкоду або загрозу суспільним інтересам, в тому числі корупційним та іншим правопорушенням, забезпечення додержання прав та ефективного захисту викривачів, утвердження свободи діяльності засобів масової інформації та захисту свободи слова.