Реанімаційний Пакет Реформ > Порядки денні > Порядок денний > Пленарне засідання парламенту 4 червня – 7 червня 2019 року
Зберегти на комп'ютер Зберегти на комп'ютер pdf

Пропозиції РПР до порядку денного
Пленарне засідання парламенту 4 червня – 7 червня 2019 року

Розширення прав громадських об’єднань правом на захист інтересів її членів, членів територіальної громади у судах. Вирішення проблемних питань щодо статусу місцевих осередків ГО Встановлення єдиного та вичерпного переліку документів для реєстрації ГО Реєстрація ГО на підставі модельного статуту Скорочення термінів реєстрації протягом 24 годин без права подовження терміну розгляду Скасування адміністративного збору за вчинення реєстраційних дій для ГО без статусу юридичної особи Символіка ГО включається до об’єктів інтелектуальної власності – є механізм її захисту від незаконного використання

Створення єдиної уніфікованої правової основи для підготовки і проведення виборів в Україні відповідно до Конституції України та рекомендацій міжнародних організацій.

Пропонується делегувати повноваження з реєстрації актів цивільного стану органам місцевого самоврядування. Сьогодні у містах обласного значення та в районних центрах ці повноваження зберігаються за територіальними органами Мінюсту. Делегування цих повноважень ОМС дозволить ефективніше надавати ці адміністративні послуги, в т.ч. через ЦНАП.

Приведення законодавчих актів у відповідність із Законом «Про державну службу».  Передбачено уніфікувати підходи до державної служби в усіх органах державної влади і відповідно вносяться зміни до бл. 30-ти законів України.

Забезпечить підвищення ефективності державної регуляторної політики, спрямованої на створення дієвого механізму державного регулювання та нагляду, зниження витрат діяльності фінансових установ, спричинених надлишковим та неефективним державним регулюванням, забезпечення конкуренції на фінансовому ринку, запобігання діяльності недобросовісних компаній.

Законопроект має на меті, зокрема: виконання міжнародних зобов’язань України, визначених в Угоді про асоціацію з ЄС (імплементація 4-ої Директиви ЄС проти відмивання коштів) та співпраці з НАТО; виконання умов для отримання 2-го траншу макрофінансової допомоги ЄС (500 млн євро), обов’язковий критерій-строк-лютий 2019 р.; виконання умов Меморандуму про економічну і фінансову політику з МФВ. Строк – березень 2019 р.

Прийняти за основу
Законопроект дозволить НАЗК отримати прямий автоматизований доступ до реєстрів та баз даних, які необхідні для здійснення автоматизованої перевірки відомостей, вказаних у електронних деклараціях. Законопроект спрямований на підвищення ефективності роботи НАЗК.
Прийняти в цілому

Запровадження на законодавчому рівні в Україні інституту бізнес-омбудсмена в якості посередника, незалежної, третьої особи, що сприяє суб’єктам підприємництва у захисті їх права на підприємницьку діяльність.