Реанімаційний Пакет Реформ > Порядки денні > Порядок денний > Пленарне засідання парламенту 19 березня – 22 березня 2019 року
Зберегти на комп'ютер Зберегти на комп'ютер pdf

Пропозиції РПР до порядку денного
Пленарне засідання парламенту 19 березня – 22 березня 2019 року
Прийняти в цілому

Конституція України зобов’язує державу забезпечувати всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя (ст. 10), а порядок застосування мов в Україні визначається виключно законом (ст. 92). Після скасування Конституційним судом закону Ківалова-Колісниченка, утворився правовий вакуум, який потрібно врегулювати.

Метою законопроекту є забезпечення високого рівня захисту здоров’я людини, особливо дітей та молоді, а також виконання зобов’язань України відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ). Завданням законопроекту є удосконалення положень законів, які забороняють вживання тютюнових виробів у громадських місцях, рекламу і стимулювання куріння та посилення відповідальності за такі правопорушення.

Забезпечить підвищення ефективності державної регуляторної політики, спрямованої на створення дієвого механізму державного регулювання та нагляду, зниження витрат діяльності фінансових установ, спричинених надлишковим та неефективним державним регулюванням, забезпечення конкуренції на фінансовому ринку, запобігання діяльності недобросовісних компаній.

Пропонується делегувати повноваження з реєстрації актів цивільного стану органам місцевого самоврядування. Сьогодні у містах обласного значення та в районних центрах ці повноваження зберігаються за територіальними органами Мінюсту. Делегування цих повноважень ОМС дозволить ефективніше надавати ці адміністративні послуги, в т.ч. через ЦНАП.

Приведення законодавчих актів у відповідність із Законом «Про державну службу».  Передбачено уніфікувати підходи до державної служби в усіх органах державної влади і відповідно вносяться зміни до бл. 30-ти законів України.

Прийняти за основу

Законопроект має на меті, зокрема: подолати недемократичність у формуванні та організації діяльності органів адвокатського самоврядування як на національному, так і на регіональному рівнях; усунути незаконні обмеження, які ускладнюють доступ до професії адвоката і створюють корупційні ризики; посилити гарантії адвокатської діяльності та привести етичні норми діяльності адвоката у відповідність до міжнародних стандартів; забезпечити незалежне адміністрування Єдиного реєстру адвокатів України.

Прийняти за основу
Законопроект дозволить НАЗК отримати прямий автоматизований доступ до реєстрів та баз даних, які необхідні для здійснення автоматизованої перевірки відомостей, вказаних у електронних деклараціях. Законопроект спрямований на підвищення ефективності роботи НАЗК.
Прийняти в цілому

Запровадження на законодавчому рівні в Україні інституту бізнес-омбудсмена в якості посередника, незалежної, третьої особи, що сприяє суб’єктам підприємництва у захисті їх права на підприємницьку діяльність.

Загрози тижня

  • Законопроект #4835-д, який пропонує встановити економічний стимул у вигляду «зеленого тарифу» для спалювання відходів, що не відповідає директивам ЄС у цій сфері