Реанімаційний Пакет Реформ > Порядки денні > Порядок денний > Пленарне засідання парламенту 14 травня – 17 травня 2019 року
Зберегти на комп'ютер Зберегти на комп'ютер pdf

Пропозиції РПР до порядку денного
Пленарне засідання парламенту 14 травня – 17 травня 2019 року

Метою законопроекту є забезпечення високого рівня захисту здоров’я людини, особливо дітей та молоді, а також виконання зобов’язань України відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ). Завданням законопроекту є удосконалення положень законів, які забороняють вживання тютюнових виробів у громадських місцях, рекламу і стимулювання куріння та посилення відповідальності за такі правопорушення.

Метою зазначеного законопроекту є забезпечення системного оновлення Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», зокрема щодо: – врегулювання статусу службовців місцевого самоврядування та виборних посадових осіб місцевого самоврядування; – забезпечення політичної нейтральності службовців місцевого самоврядування; – адаптації основ служби в органах місцевого самоврядування до концептуальних підходів, закладених Законом України «Про державну службу”.

Законопроект має на меті, зокрема: виконання міжнародних зобов’язань України, визначених в Угоді про асоціацію з ЄС (імплементація 4-ої Директиви ЄС проти відмивання коштів) та співпраці з НАТО; виконання умов для отримання 2-го траншу макрофінансової допомоги ЄС (500 млн євро), обов’язковий критерій-строк-лютий 2019 р.; виконання умов Меморандуму про економічну і фінансову політику з МФВ. Строк – березень 2019 р.

Прийняти в цілому

Фонд «EURIMAGES» відомий та вагомий механізм фінансування спільного кіновиробництва. Такий формат виробництва фільмів – спільно як міжнародні проекти – є дуже поширеною практикою, бо кіно найпотужніший засіб діалогу культур світового масштабу. Ба більше, підтримка кінопроектів Фондом «EURIMAGES» відкриває можливості кіно-театрального прокату фільму, що отримав підтримку, у всіх країнах Європи.
Термін, який вітчизняна кіноспільнота намагається переконати владу стати членом фонду, а влада, відповідно, обіцяє це зробити, складає більше 20-ти років. Членами цього фонду є 37 країн, у тому числі Грузія (2011) , Росія (2011), Вірменія (2016), а також Канада (2017).

Забезпечить підвищення ефективності державної регуляторної політики, спрямованої на створення дієвого механізму державного регулювання та нагляду, зниження витрат діяльності фінансових установ, спричинених надлишковим та неефективним державним регулюванням, забезпечення конкуренції на фінансовому ринку, запобігання діяльності недобросовісних компаній.

Пропонується делегувати повноваження з реєстрації актів цивільного стану органам місцевого самоврядування. Сьогодні у містах обласного значення та в районних центрах ці повноваження зберігаються за територіальними органами Мінюсту. Делегування цих повноважень ОМС дозволить ефективніше надавати ці адміністративні послуги, в т.ч. через ЦНАП.

Приведення законодавчих актів у відповідність із Законом «Про державну службу».  Передбачено уніфікувати підходи до державної служби в усіх органах державної влади і відповідно вносяться зміни до бл. 30-ти законів України.

Прийняти за основу
Законопроект дозволить НАЗК отримати прямий автоматизований доступ до реєстрів та баз даних, які необхідні для здійснення автоматизованої перевірки відомостей, вказаних у електронних деклараціях. Законопроект спрямований на підвищення ефективності роботи НАЗК.
Прийняти в цілому

Запровадження на законодавчому рівні в Україні інституту бізнес-омбудсмена в якості посередника, незалежної, третьої особи, що сприяє суб’єктам підприємництва у захисті їх права на підприємницьку діяльність.