Реанімаційний Пакет Реформ > Порядки денні > Огляд тижня > Пленарне засідання 6-9 вересня 2016 року част.1
Зберегти на комп'ютер Зберегти на комп'ютер pdf

Тижневий огляд розгляду пріоритетів РПР
Пленарне засідання 6-9 вересня 2016 року част.1
Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування окремих адміністративних зборів до місцевих бюджетів

Розблоковує рахунки об’єднаних територіальних громад для оплати за надання андміністративнох послуг через Центри надання адміністративних послуг таких громад.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)

Цей законопроект розроблено з метою більш чіткого визначення статусу старости шляхом визначення просторових меж його діяльності, кола повноважень, підстав та порядку дострокового припинення повноважень, гарантій діяльності.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов зміни меж районів у процесі добровільного об'єднання територіальних громад

Відкриває можливості для створення об’єднаних територіальних громад в результаті об`єднання територіальних громад різних районів, а також навколо міст обласного значення.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)

Законопроект спрощує процедуру створення спроможних територіальних громади без порушення Перспективних планів формування громад. Громади можуть об’єднуватися за спрощеною процедурою, за рішенням Уряду визнаватися спроможними і отримувати прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом. Запроваджується механізм приєднання громад. Таким чином, забезпечується участь всіх громад у процесі децентралізації, коли громади можуть приєднатися до ОТГ та отримати фінансові, інфраструктурні переваги.

Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)

Визначити, що право на перехід на прямі трансферти з державним бюджетом, крім визначених наразі міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів, об’єднаних відповідно до Перспективного плану громад, мають також об’єднані відповідно до Закону територіальні громади, визнані у встановленому Законом порядку спроможними.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо забезпечення державної підтримки добровільного об'єднання територіальних громад

Унеможливлює блокування створення об’єднаних громад обласними радами, що надасть змогу усім спроможним громадам своєчасно отримати ефективне ресурсне забезпечення. Законопроект надасть повноваження Кабміну визнавати створені об’єднані територіальні громади, які відповідають проекту Перспективного плану формування територій громад, не чекаючи схвалення проекту облрадою – якщо протягом місяця після подання ОДА до відповідної обласної ради проекту чи змін до Перспективного плану облрада його не схвалила.

Депутати не розглянули законопроекти

Законопроекти з питань децентралізації