Реанімаційний Пакет Реформ > Порядки денні > Огляд тижня > Пленарне засідання 1-4 листопада 2016 року
Зберегти на комп'ютер Зберегти на комп'ютер pdf

Тижневий огляд розгляду пріоритетів РПР
Пленарне засідання 1-4 листопада 2016 року
Прийнято за основу
Проект Закону про медіацію

Метою законопроекту є запровадження на законодавчому рівні інституту медіації в Україні шляхом імплементації кращих європейських та світових стандартів медіації. Основним завданням зазначеного проекту Закону є визначення правових основ надання послуг медіації на професійних засадах, поширення практики мирного вирішення спорів несудовими методами з метою розвантаження судів та забезпечення збалансованих взаємовідносин між інститутом медіації та судовою системою.

Прийнято в цілому
Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо лібералізації системи державного нагляду

Метою прийняття проекту Закону є вдосконалення та модернізація державного нагляду у сфері господарської діяльності, підвищення рівня взаємної довіри між суб’єктами господарювання та органами державного нагляду, сприяння утвердженню партнерських відносин між державою та підприємцями.

Прийнято в цілому
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері державного нагляду (контролю)

Проект Закону сприятиме впорядкуванню здійснення державного нагляду (контролю) та підвищенню рівня захисту бізнесу. Законопроектом: 1) створюється Інтегрована автоматизована система державного нагляду (контролю) з інформацією про всі проведені заходи, 2) підвищується відповідальність посадових осіб органів державного нагляду (контролю), 3) передбачається встановлення єдиного порядку стягнення адміністративно – господарських санкцій, 4) передбачено розміщення на офіційних веб-сайтах органів контролю нормативно-правових актів, дотримання яких перевіряється.

Прийнято в цілому
Проект Закону про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності

Забезпечення балансу між стимулюванням розвитку малого та середнього підприємництва в Україні та виконання конституційних прав громадян законопроектом пропонується новий механізм введення обмежень на дії контролюючих органів, який гарантує надання державного захисту в випадку порушення конституційних прав громадян.

Прийнято в цілому
Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг)

Зменшення адміністративних бар’єрів під час укладення зовнішньоекономічних договорів (контрактів), зарахування валютної виручки, а також бухгалтерського обліку та фінансової звітності для експорту послуг.

Депутати не розглянули законопроекти

Депутати не встигли розглянути 4 рекомендованих РПР законопроекти:

№4941 Про енергетичну ефективність будівель,

№2353а Про реструктуризацію боргів фізичної особи або визнання її банкрутом,

№4526-д Проект Закону про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про державну службу”,

№2033а Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо забезпечення окремим категоріям засуджених осіб права на правосудний вирок).