Реанімаційний Пакет Реформ > Порядки денні > Порядок денний > Децентралізаційний порядок денний
Реанімаційного Пакету Реформ
Зберегти на комп'ютер Зберегти на комп'ютер pdf

Пропозиції РПР до порядку денного
Децентралізаційний порядок денний
Реанімаційного Пакету Реформ

28 громад, які пройшли всі процедури створення об’єднанання, не провели вибори через відмову ЦВК. Причина – громади об’єдналися навколо міста обласного значення (м. Бахмут, м. Гола Пристань, м. Славута, м. Нетішин). Або ж об’єдналися громади, розташовані на території суміжних районів – яскравий приклад місто Помічна (Кіровоградська область). Законопроект встановлює порядок вирішення цієї проблеми: послідовность дій в процесі призначення перших місцевих виборів у об’єднаних громадах, утворених в результаті об`єднання територіальних громад різних районів, та зміни меж таких районів.

Законопроект спрощує процедуру створення спроможних територіальних громади без порушення Перспективних планів формування громад. Громади можуть об’єднуватися за спрощеною процедурою, за рішенням Уряду визнаватися спроможними і отримувати прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом. Запроваджується механізм приєднання громад. Таким чином, забезпечується участь всіх громад у процесі децентралізації, коли громади можуть приєднатися до ОТГ та отримати фінансові, інфраструктурні переваги.

Визначити, що право на перехід на прямі трансферти з державним бюджетом, крім визначених наразі міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів, об’єднаних відповідно до Перспективного плану громад, мають також об’єднані відповідно до Закону територіальні громади, визнані у встановленому Законом порядку спроможними.

Прийняти в цілому

Проект Закону встановлює нові правові та організаційні засади служби в органах місцевого самоврядування як професійної та політично неупередженої діяльності. Передбачається створення правових передумов для: підвищення престижності служби в органах місцевого самоврядування; рівного доступу до служби в органах місцевого самоврядування виключно на основі заслуг; стимулювання кар’єрного зростання; деполітизації.

Цей законопроект розроблено з метою більш чіткого визначення статусу старости шляхом визначення просторових меж його діяльності, кола повноважень, підстав та порядку дострокового припинення повноважень, гарантій діяльності.