Реанімаційний Пакет Реформ > Порядки денні > Порядок денний > Порядок денний Реанімаційного Пакету Реформ 6-9 грудня 2016
Зберегти на комп'ютер Зберегти на комп'ютер pdf

Пропозиції РПР до порядку денного
Порядок денний Реанімаційного Пакету Реформ 6-9 грудня 2016

Пріоритети тижня

Закликаємо народних депутатів розглянути і підтримати в цілому пакет законопроектів з питань децентралізації №4772, 4773, 4676, 4742, які усувають перешкоди на шляху добровільного формування об’єднаних територіальних громад.

Відхилити законопроект №4370-1, який скасовує реформу державної служби в частині призначень керівників місцевих державних адміністрацій, суперечить Конституції України та веде до узурпації владних повноважень Президентом.

Законопроект спрощує процедуру створення спроможних територіальних громади без порушення Перспективних планів формування громад. Громади можуть об’єднуватися за спрощеною процедурою, за рішенням Уряду визнаватися спроможними і отримувати прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом. Запроваджується механізм приєднання громад. Таким чином, забезпечується участь всіх громад у процесі децентралізації, коли громади можуть приєднатися до ОТГ та отримати фінансові, інфраструктурні переваги.

Прийняти в цілому

Законопроект дозволить Антикорупційному бюро самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку (робити прослуховування). На даний час Бюро здійснює прослуховування через СБУ, що створює ризики витоку інформації. Без ухвалення цього законопроекту, корупціонери зберігатимуть можливість «зачистити» свої справи від беззаперечних доказів, поки ці докази не опинилися в Антикорупційному бюро.

Відкриває можливості для створення об’єднаних територіальних громад в результаті об`єднання територіальних громад різних районів, а також навколо міст обласного значення.

Законопроект розроблений з метою ліквідувати багатомільярдні корупційні схеми у податковій сфері. Він передбачає механізми, спрямовані на обмеження корупційних можливостей фіскальних органів та створення передумов для посилення сервісної функції Державної фіскальної служби. Законопроект створює можливості для: 1) ліквідації податкової міліції і створення фінансової поліції з підпорядкуванням її Міністерству фінансів України; 2) виявлення схем, що використовуються для перепродажу податкового кредиту з метою ухилення від сплати ПДВ та оптимізації інших податків; 3) ліквідації двох паралельних реєстрів заяв на відшкодування ПДВ та створення єдиного реєстру таких заяв; 4) передачі управління податковими базами Міністерству фінансів, що знизить ризик маніпулювання їх змістом; 5) законодавчого закріплення функціональних можливостей електронного кабінету платника податків.

Прийняти за основу

Спрямований на виконання закону №183-VIII від 11 лютого 2015 року “Про відкритість використання публічних коштів”, який регулює роботу ресурсу Є-data, офіційного порталу публічних фінансів України. Станом на 1 жовтня 2016 року на порталі зареєструвалося лише 46% виконавців, а серед державних підприємств ця цифра становить 16%. Такі дані свідчать про те, що розпорядники публічних коштів у більшості своїй закон проігнорували. Законопроект запроваджує адміністративні санкції за подання неповної або неправдивої інформації.

Прийняти за основу

З метою гарантування належного рівня безпеки під час перевезення небезпечних вантажів автомобільним, залізничним та річковим транспортом слід привести умови перевезення небезпечних вантажів до європейського рівня шляхом перегляду національного законодавства в цій сфері, зокрема щодо наявності та відповідності норм стосовно функцій, обов’язків і відповідальності уповноваженого з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів (консультанта, радника) та інших учасників процесу перевезення небезпечних вантажів.

Прийняти в цілому

Метою цього проекту Закону України є запровадження на національному рівні тимчасового механізму перегляду вироків у кримінальних справах, в яких особи були засуджені без належної доказової бази за тяжкі та особливо тяжкі злочини на підставі Кримінально-процесуального кодексу України від 28 грудня 1960 року і досі відбувають покарання, – для забезпечення таким особам права на правосудний вирок та відновлення їхніх прав.