Історія виникнення

7 березня 2014 року презентували Реанімаційний Пакет Реформ – коаліцію громадських активістів, експертів, журналістів та науковців, які об’єдналися під час Революції Гідності, щоби перетворити енергію протесту на енергію реформ, і щоби справжні зміни в Україні стали невідворотними.
РПР підготував базу необхідних законодавчих ініціатив, які б запустили процес реформ. До неї увійшли і розроблені законопроекти, які саботувалися режимом Януковича, і нові – написані під час Революції.
Під тиском РПР з самого початку існування платформи були ухвалені справді революційні закони: антикорупційні, суспільне мовлення, відновлення довіри до судової системи, вищу освіту та інші.

З 2015 року коаліція РПР позиціонується як об’єднання громадських організацій, а не окремих експертів. Координаційна Рада ухвалила Хартію РПР – статут, де визначені функції Зборів, Ради РПР та Секретаріату та загальні правила, що регулюють діяльність платформи та внутрішні відносини і управління між учасниками коаліції. Крім цього, Координаційна Рада встановила, що до її складу входять не просто представники від груп, а їх головні експерти.

2016 рік ознаменувався затвердженням місії Секретаріату РПР та правил формування робочих груп. З того часу існують оновлені правила: як обирати головного експерта і менеджера групи, яким чином конкретний експерт може увійти до складу робочої групи. Відтоді склад робочих груп формують виключно громадські організації, які є організаційною основою кожної робочої групи.

Наша команда розробила і презентувала «Дорожню карту реформ» для парламенту 8 скликання. Це документ, який містить покрокові плани впровадження у тоді 18 найважливіших галузях, де кожен крок підкріплений окремим законопроектом. Напередодні виборів, 17-го жовтня 2014-го року, РПР зібрав лідерів політичних сил, які підписали меморандум про підтримку ДКР у новому парламенті (ВО «Батьківщина», «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Самопоміч», «Радикальна партія Олега Ляшка», а також ВО «Свобода», «Громадянська позиція», «Сила людей»).
Чимало змін у найважливіших сферах відбулися саме за ініціативи, підтримки або під тиском платформи. І запропонованих РПР законів ухвалені вже понад вісім десятків, з них 72 – парламентом VIII скликання.
У 2018 році команда РПР презентувала “Дорожню карту реформ” на 2019-2023 роки. Її розробляли експерти РПР за 21 найважливішим напрямком реформ. ДКР має стати планом дій як для Верховної Ради, так і для Кабінету Міністрів України.